Województwo:

podkarpackie

Obiekty/miejsca tworzące szlak:

„Z Budapesztu pociągiem do Satoraliaulhey, stąd autobusem do Garony. Po przekroczeniu granicy węgiersko-słowackiej trakt wiódł do Trebiszowa, względnie Malczyc lub Banowiec nad Ondawą i dalej przez Michalovce, Humenne, Miedzialaborce, Borov, Haburę, Czertyżne do Polski. Po stronie polskiej przechodziło się pomiędzy wsiami Wola Wyżna i Rudawka Jaśliska, a dalej lasem z „Szachty” obchodziło się do Polan Surowicznych, by mijając wioskę Wołtuszowa, a po lewej stronie zostawiając Królik Polski i Deszno dotrzeć do Posady Górnej przed Rymanowem. Tutaj na kurierów czekała kwatera w domu „Babci” – Franciszki Różowiczowej z jej dziećmi oraz mieszkańcami Posady Górnej włączonymi po zaprzysiężeniu do konspiracji. Z Posady Górnej bezpiecznymi ścieżkami przez Rymanów i Ladzin wędrowali kurierzy do stacji kolejowej we Wróbliku Szlacheckim, bądź w Zarszynie, by dalej koleją bezpiecznie dotrzeć do Warszawy.” (Źródło: www.beskidniski.org.pl/jaga-kora/opis.php)

Opis tematyzacji:

Szlak jest wiernym odtworzeniem wyznaczonej przez beskidzkiego kuriera Jana Łożańskiego pieszego odcinka trasy prowadzącej  z Warszawy przez Słowację do bazy „Romek” w Budapeszcie.

Podmiot zarządzający:

LOT Beskid Niski

Strona www

Dostępne materiały promocyjne:

Brak informacji

Doroczne święto szlaku:

Brak informacji

Czy szlak wyposażono w infrastrukturę turystyczną?

Tak. Trasa o długości ok. 30 km, 6 tablic informacyjnych 140×70 cm, 30 tabliczek kierunkowych, 20 znaków z logo szlaku malowanych na drzewach